Snad na každého z nás působí ta podmanivá předvánoční atmosféra, adventní večery při svíčkách, vůně cukroví, svařeného vína, purpury a vonných františků či krása třpytivých ozdob na vánočním stromku. Děti i dospělí každoročně nedočkavě očekávají příchod Ježíška a zažívají radost z dárků.

Atmosféru zimních svátků vám, v míře více než vrchovaté, přiblíží Vánoční dům v Karlových Varech. Ba co víc, Vánoce zde můžete prožít nejen v prosinci, ale kdykoliv v průběhu celého roku! Přímo v centru města nezapomeňte navštívit Zámeckou věž s výtečnou kavárnou, kde si s dětmi můžete o adventních víkendech vyrobit vánoční dekorace. Odměnou Vám bude výhled na vánočně vyzdobené lázně či interaktivní expozice Great Spa Towns od Europe - Unesco. Příběh zlaté éry evropského lázeňství vypráví Císařské lázně. Prohlídka této, letos znovuotevřené národní kulturní památky ve vašem programu nesmí chybět!

Období svátečních dnů nám pak přináší radost z rodinných setkání, ale je též příležitostí k návštěvě koncertu či divadelního představení. Nenechte si tedy ujít některý z koncertů Karlovarského symfonického orchestru, jednoho z nejstarších symfonických těles na světě, který pro vás nastudoval koncerty adventní, vánoční i novoroční. Také Karlovarské městské divadlo pro vás připravilo řadu vánočně laděných představení, ale i koncertů od folklóru až po jazz. V celém Karlovarském kraji je vám v období svátků samozřejmě k dispozici i mnoho dalších možností z nabídky Karlovy VARY REGION CARD.

Prožijte v Karlových Varech krásný závěr tohoto roku a do následujícího roku 2024 si z lázní odvezte jen to dobré!